Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
  1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Adwentu – 06 grudnia 2020 roku

1. Dziś I. Niedziela miesiąca – na zakończenie każdej mszy św. wystawienie i adoracja Najśw. Sakramentu a po błogosławieństwie poświęcenie dewocjonaliów.

2. W najbliższy wtorek, 8-go grudnia, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte o godz. 11.00 i 18.00. W tym dniu nie ma Mszy św. roratniej!

Po mszy św. o godz. 11.00, tj. od godz. 12.00 do 13.00 będzie możliwość modlitwy w naszej kaplicy w ramach Godziny Łaski.

3. W dni powszednie adwentu o godz. 6.30 sprawujemy Mszę św. roratnią. Zachęcamy  do udziału w tej porannej Mszy św. adwentowej. Dzieci otrzymują po roratach obrazki poświęcone w tym roku Eucharystii, a ci, do którzy mają szczęście, mogą zabrać na cały dzień do swojego domu figurę MB Niepokalanej.

Msze święte popołudniowe w dni powszednie adwentu są odprawiane o godz. 17.00 (mszy św. o godz. 18.00 w okresie adwentu nie ma).

[oczywiście nie dotyczy to dni szczególnych, o czym będziemy informować na bieżąco]

4. Codziennie, od dziś o godz. 19.30, modlimy się w naszej parafialnej kaplicy: * o uwolnienie świata od zarazy; * o pokój w Ojczyźnie i poszanowanie tego co święte  i polskie; * o łaskę nawrócenia dla nas wszystkich. Zachęcamy wszystkich do włączania się w tę modlitwę w swoich domach. 

5. Kalendarz liturgiczny:

– pon. – 07.12 – wsp. św. Ambrożego bp, dr K-ła

6. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

7. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę naszym Parafianom z ul. Malików. Bóg zapłać.

8. Dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego min.:

– Kobieto, wróć. Jak w Kościele czuje się młoda kobieta? Dlaczego tak wiele z nich odchodzi z Kościoła?
– Wszystko nowe. Jaką wizję współczesnego świata ma papież Franciszek?
W najnowszym numerze Niedzieli min.:
– Regularna czy generalna? Co daje nam spowiedź? Dlaczego warto ją często praktykować?
– Wielkie straty w Bożej winnicy. Kościół w czasie pandemii ponosi wielkie straty, przede wszystkim osobowe.
– Co z wolnością sumienia? Czy w Polsce dochodzi do jej łamania?

10. Komunikaty:

a) zgodnie z zapowiedzią sprzed tygodnia, dziś do puszek przy drzwiach kościoła można składać ofiary w ramach Dnia modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.

b) poświęcone opłatki na stół wigilijny tradycyjnie do domów naszej parafii zanoszą panie zbierający miesięczne ofiary na budowę kościoła (we środę od godz. 10.00 – ul. Malików). Do mieszkańców bloków naszej parafii opłatki zaniósł już pan Organista.

Gdyby ktoś jeszcze potrzebował opłatków – są w zakrystii.

c) jak co roku, zachęcamy do wspierania Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom poprzez nabywanie świec Caritas na stół wigilijny. Świece są zw zakrystii. 

d) tradycją jest przedświąteczna zbiórka dla najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii. W związku z tym od jutra będzie można składać w zakrystii dary (produkty żywnościowe, środki czystości), które przed świętami zostaną dostarczone pod właściwe adresy.

e)  przypominamy o transmisjach mszy świętych niedzielnych o godz. 9.00 i 16.00 przez naszą stronę internetową.
11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: śp. Ewa Nogaj, Halina Tekiel, Maria Krężołek. Wieczny odpoczynek…

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001