Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
 1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Adwentu (06.12.2015r.)

1. W dni powszednie adwentu o godz. 6.30 odprawiamy Mszę św. roratnią. Zachęcamy wszystkich do udziału w tej porannej Mszy św. o Matce Bożej. Dzieci będą otrzymywać po roratach obrazki, które będą naklejać na specjalne drzewo jubileuszu Chrztu Polski.

Po każdej Mszy roratniej ci, do których uśmiechnie się szczęście, będą mogli zabrać na cały dzień do swojego domu figurę MB Niepokalanej. Msze święte popołudniowe będą jak dotychczas o godz. 17.00 i 18.00.

2. Dziś o godz. 16.00 będzie odprawiona Msza św. z ok. 15 rocznicy powstania kół różańcowych w naszej parafii. Po tej mszy, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, spotkanie kół różańcowych i wymiana tajemnic.

3. Dzisiejsza Niedziela to dzień modlitwy w intencji Kościoła na Wschodzie. Możemy tamtejszy Kościół wesprzeć również materialnie, składając do koszyczków przy drzwiach do kaplicy dobrowolne ofiary na ten cel.

4. W najbliższy wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte o godz. 9.00, 16.00, 18.00. W tym dniu nie odprawia się Mszy św. Roratniej!!! Na Mszy św. o godz. 16.00 obrzęd błogosławieństwa i wręczenia medalików dzieciom klas trzecich przygotowujących się do I Komunii św.

5. W każdą środę o godz. 17.30 odprawiamy Nowennę do MB Nieust. Pomocy. Podziękowania i prośby prosimy składać do koszyczka na stoliku pod ikoną MB (z czasem będzie tam zamykana skrzyneczka).

6. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary na budowę naszego kościoła – składane na tacę, podczas miesięcznych zbiórek, wpłacane na konto budowy. Bóg zapłać.
W tym miejscu chcemy podziękować również za naprawdę hojne ofiary na potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy:

 • anonimowemu darczyńcy, którego ofiara prawie w całości pokryła koszty związane z ociepleniem siedzisk na ławkach
 • anonimowemu darczyńcy za ufundowanie ikony MB Nieust. Pomocy
 • kołu różańcowemu bł. Hiacynty za ofiarę na kapę maryjną i świecę roratnią
 • kołu różańcowemu Maryi za ofiarę na tron pod monstrancję.

Bóg zapłać.

7. W ostatnim dniu rekolekcji zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny. Panie, które zbierają w domach miesięczne składki na budowę kościoła zaniosą je w najbliższym czasie do każdego z odwiedzanych domów. Do pozostałych parafian – mieszkających w blokach- dotrze z opłatkami Pan organista w tygodniu między 13 a 20 grudnia. Przyjmijmy życzliwie tych, którzy zaniosą do naszych domów poświęcony chleb miłości i pokoju.

8. Kalendarz liturgiczny:

 • Poniedziałek – wsp. św. Ambrożego bp, dr K-ła

9. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

10. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę i złożoną ofiarę na kwiaty. Kaplicę sprzątali:… i niestety nie mogę tego dziś powiedzieć. Przykro powiedzieć, ale przyszła tylko jedna osoba chętna do sprzątania – posprzątanie kaplicy to spore wyzwanie dla jednej osoby. Podajemy adresy sprzątających, znacie się dobrze po sąsiedzku. Zadbajcie o to, by nie tylko Wasze domy były posprzątane na niedziele, ale Dom Boży też.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej:
W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m.in.:

 • Szlak do nieba – Beatyfikacja polskich misjonarzy-męczenników
 • Rok Miłosierdzia czas zacząć
 • W Afryce pokochali papieża. Echa pielgrzymki Franciszka
 • Polski teatr. Szczątki. Teatr w naszym kraju upadł. Pozostają mu tylko skandale

W najnowszej Niedzieli min.:

 • Pomoc niesiona od Bugu po Władywostok. Modlitwa za Kościół na Wschodzie
 • – „Szlachetna Paczka” ruszyła

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001