Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
  1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Adwentu – 05 grudnia 2021 roku

1. Dziś na zakończenie każdej mszy św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu a po błogosławieństwie poświęcenie dewocjonaliów.

2. Trwa nowenna ku czci Maryi Niepokalanej przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia. Odprawiamy ją codziennie po roratach a dziś po mszy św. o godz. 11.00.

3. Samą Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP będziemy przeżywać w najbliższą środę – 8 grudnia. Msze święte o godz. 11.00 i 18.00. W tym dniu nie ma Mszy św. roratniej!

Po mszy św. o godz. 11.00, tj. od godz. 12.00 do 13.00 będzie możliwość modlitwy w naszej kaplicy w ramach Godziny Łaski.

4. W dni powszednie adwentu o godz. 6.30 sprawujemy Mszę św. roratnią. Zachęcamy wszystkich do udziału w tej porannej Mszy św. adwentowej. Dzieci otrzymują po roratach obrazki poświęcone w tym roku Ziemi Świętej. Po każdej Mszy roratniej ci, do których uśmiechnie się szczęście, mogą zabrać na cały dzień do swojego domu figurę Maryi Niepokalanej.

Natomiast msze święte popołudniowe w dni powszednie adwentu są odprawiane tylko o godz. 17.00.

[oczywiście nie dotyczy to dni szczególnych, które mają swój porządek, o czym informujemy na bieżąco]

5. Codzienny różaniec prowadzi w tym tygodniu Apostolat Maryjny.

6. Kalendarz liturgiczny:

– wt. – 07.12 – wsp. św. Ambrożego bp, dr K-ła

7. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

8. Dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

9. Dziękujemy pewnej rodzinie z bloku przy ul. Piekoszowskiej 114 za złożoną ofiarę z racji sprzątania kaplicy. Bóg zapłać.

W najbliższą sobotę (na godz. 17.30) zapraszamy do sprzątania kaplicy naszych Parafian mieszkających w bloku nr 116a przy ul. Piekoszowskiej.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego min.:

– Przyszłość polskiej energetyki.
– Historia bł. Karola de Foucauld, którego kanonizacja odbędzie się 15 maja 2022 roku.

– Media na wojnie. 

W najnowszym numerze Niedzieli min.:

– O największej katolickiej rozgłośni w Polsce.
– Jak zrozumieć treści zawarte w Biblii? Czy brak odpowiedniej wiedzy może być utrudnieniem w czytaniu Pisma Świętego? Jak interpretować pojawiające się w Starym Testamencie sceny okrucieństwa? 

11. Komunikaty:

a) zapraszamy do naszego Oratorium dzieci w sobotę na godz. 10.00

b) zapraszamy do naszej biblioteki parafialnej: w niedziele od godz. 10.00 do 11.00 i we środy od godz. 18.00 do 19.00.

c) do koszyków przy drzwiach kościoła można składać ofiary na pomoc materialną Kościołowi na Wschodzie.

d) poświęcone opłatki na stół wigilijny tradycyjnie do domów naszej parafii zanoszą panie zbierający miesięczne ofiary na budowę kościoła. Do większości mieszkańców bloków naszej parafii opłatki zaniósł już pan Organista.

Gdyby ktoś jeszcze potrzebował opłatków – są w zakrystii.

e) jak co roku, zachęcamy do wspierania Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom poprzez nabywanie świec Caritas na stół wigilijny. Świece są zw zakrystii. 

f) tradycją jest przedświąteczna zbiórka dla najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii. W związku z tym od jutra będzie można składać w zakrystii dary (produkty żywnościowe, środki czystości), które przed świętami zostaną dostarczone pod właściwe adresy.

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001