Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
  1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Adwentu – 04 grudnia 2022 roku

1. Dziś na zakończenie każdej mszy św. poświęcenie dewocjonaliów.

Dziś na mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie medalików dla trzecioklasistów SP przygotowujących się do I. Komunii św. 

2. W najbliższy czwartek – 8 grudnia – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte o godz. 11.00 i 18.00. W tym dniu nie ma Mszy św. roratniej!

Po mszy św. o godz. 11.00, tj. od godz. 12.00 do 13.00 będzie możliwość modlitwy w naszej kaplicy w ramach Godziny Łaski.

3. W dni powszednie adwentu o godz. 6.30 sprawujemy Mszę św. roratnią. Zachęcamy wszystkich do udziału w tej porannej Mszy św. adwentowej. Dzieci otrzymują po roratach pamiątkowe obrazki.

Po każdej Mszy roratniej ci, do których uśmiechnie się szczęście, będą mogli zabrać na cały dzień do swojego domu figurę MB Niepokalanej.

Msze święte popołudniowe w dni powszednie adwentu będą odprawiane tylko o godz. 17.00.

[oczywiście nie dotyczy to dni szczególnych, o których informujemy na bieżąco]

4. Codzienny różaniec prowadzi w tym tygodniu koło róż. św. Franciszka.

5. Kalendarz liturgiczny:

– śr. – 07.12 – wsp. św. Ambrożego bp, dr K-ła

6. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

7. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

8. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę i złożoną ofiarę naszym Parafianom z ul. Piekoszowskiej. Bóg zapłać.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

W najnowszym numerze Niedzieli m.in.:

– Jak przekonać młode pokolenie do zakładania rodziny?

– Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie bije na alarm: dziś chrześcijanie są prześladowani bardziej niż kiedykolwiek!

W dodatku „Bliżej Życia z Wiarą”: historia rodziny, która przetrwała dzięki modlitwie, cuda za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli oraz porady, co robić, kiedy dziecko nie chce chodzić do kościoła.

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m.in.:

– Co oznacza wierzyć w Kościół? Jak reagować na odpływ ludzi ze świątyń?

10. Komunikaty:

a) Zapraszamy dzieci do naszego Oratorium w najbliższą sobotę, 10 grudnia, na godz. 10.00 na wyjątkowe spotkanie. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

b) zapraszamy do biblioteki parafialnej w niedziele od godz. 10.00 do 11.00 oraz we środy od godz. 18.00 do 19.00

c) do koszyków przy drzwiach kościoła można składać ofiary na pomoc materialną Kościołowi na Wschodzie.

d) poświęcone opłatki na stół wigilijny tradycyjnie do domów naszej parafii zanoszą panie zbierające miesięczne ofiary na budowę kościoła. Do większości mieszkańców bloków naszej parafii opłatki zaniósł już pan Organista.

Gdyby ktoś jeszcze potrzebował opłatków – są w zakrystii.

e) jak co roku, zachęcamy do wspierania Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom poprzez nabywanie świec Caritas na stół wigilijny. Świece są w zakrystii. 

f) tradycją jest przedświąteczna zbiórka dla najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii. W związku z tym od jutra będzie można składać w zakrystii dary (produkty żywnościowe, środki czystości), które przed świętami zostaną dostarczone pod właściwe adresy.

g) Diecezjalne Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza na rekolekcje adwentowe dla wszystkich pracowników Służby Zdrowia, które odbędą się w dniach 11- 12 grudnia br. (niedziela i poniedziałek) o godz. 18.00, w kościele seminaryjnym Trójcy Świętej. 

h) „Czcigodni Księża, Drodzy Diecezjanie, wojna na Ukrainie wywołała ogrom cierpienia i ludzkich tragedii. Niezwykle szlachetna i wydatna okazała się pomoc niesiona przez polskie rodziny i nasze parafie. Doceniając ten poryw dobra, zrozumiałe jest, że wobec przeciągającego się kryzysu może pojawić się pewne znużenie, tym bardziej, że sami coraz bardziej odczuwamy trudy pogarszającej się sytuacji ekonomicznej. Niemniej, jak pisze Ojciec Święty Franciszek w Orędziu na tegoroczny Dzień Ubogich, to jest właśnie moment, aby nie odpuścić i by odnowić początkową motywację. Wobec barbarzyńskich bombardowań wiele osób na Ukrainie pozostaje bez podstawowych środków do życia i to w okresie zimy, dlatego chciałbym zachęcić wspólnoty parafialne do włączenia się w akcję Rodzina Rodzinie na Ukrainie. Nasze wsparcie poprzez Caritas Polska i Caritas na Ukrainie trafi bezpośrednio do najuboższych rodzin w diecezji kijowsko – żytomierskiej na zakup żywności, leków, odzieży, opału i innych niezbędnych środków do życia.
W zależności od wielkości i możliwości parafii możemy zadeklarować pomoc jednej osobie lub całej rodzinie. Zachęćmy do działania poszczególnych parafian, grupy charytatywne i ofiarnych darczyńców. W przypadku mniejszych parafii można ufundować stypendium w wymiarze dekanatu. Niech zatem każdy dekanat obejmie wsparciem przynajmniej jedną ukraińską rodzinę, większe parafie niech uczynią to samodzielnie. Proszę Księży Dziekanów, by podjęli się koordynacji tej akcji w swoim dekanacie. Do zaangażowania w to dzieło naszej Kurii i Caritas zachęcam również inne instytucje diecezjalne oraz wspólnoty zakonne. Szczegóły akcji Rodzina Rodzinie na Ukrainie przekaże Księżom nasza diecezjalna Caritas.

Wyrażając wdzięczność za dotychczasową pomoc dla cierpiących braci na Ukrainie z serca błogosławię wszystkim niosącym pomoc bliźnim w potrzebie.

† Jan Piotrowski BISKUP KIELECKI”

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001