Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
  1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Wielkiego Postu – 21 lutego 2021 roku

1. Kończymy dziś nasze Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Wdzięczni Panu Bogu za ten czas łaski, dziękujemy serdecznie Ojcu Rekolekcjoniście, ks. Sebastianowi. Niech dobry Bóg wynagrodzi za ten trud głoszenia Ewangelii świętej w naszej wspólnocie parafialnej oraz błogosławi w życiu i kapłańskim posługiwaniu. „Bóg zapłać” i „Szczęść Boże”.

2. Od jutra wracamy do zwykłego porządku mszy świętych w dni powszednie. Będą odprawiane tradycyjnie o godz. 17.00 i 18.00.

Wyjątkiem są wielkopostne piątki, kiedy msze święte odprawiamy o godz. 9.00 i 18.00.

[Koronka do Bożego Miłosierdzia – przed mszą świętą wieczorną]

3. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne w okresie Wlk Postu:

* Droga Krzyżowa dla dorosłych – piątek, godz. 9.30 i 18.30.

* Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – niedziela, godz. 16.00 (po nabożeństwie msza św.).

4. Codziennie o godz. 19.30 modlimy się w naszej parafialnej kaplicy: * o uwolnienie świata od zarazy; * o pokój w Ojczyźnie i poszanowanie tego co święte  i polskie; * o łaskę nawrócenia dla nas. Zachęcamy wszystkich do włączania się w tę modlitwę w swoich domach.

5. Kalendarz liturgiczny:

– pon. – 22.02 – święto Katedry św. Piotra Apostoła

6. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

7. Dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

8. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę naszym Parafianom z ul. Piekoszowskiej. Bóg zapłać.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego min.:

– Droga do wolności. Wielkopostna droga z ks. Franciszkiem Blachnickim
– Rachunek na ratunek. Kto uczciwie patrzy w swoje sumienie, pozbywa się złudzeń i staje się sobą
– Katecheza w czasach pandemii. Jaki jest obecnie stan katechezy w Polsce?
W najnowszym numerze Niedzieli min.:

– Ratunek w Ukrzyżowanym
– Skarby Jędrzejowa

10. Przypominamy o transmisjach mszy świętych niedzielnych i świątecznych o godz. 9.00 i 16.00 przez naszą stronę internetową.

11. Komunikaty:

a) W przyszłą niedzielę rozpoczniemy w naszej parafii tzw. Kurs Przedmałżeński. Spotkania będą się odbywać w niedziele Wlk Postu o godz. 19.00 w Domu Parafialnym. Zapraszamy do udziału w katechezach kursu zarówno tych, którzy w najbliższej przyszłości zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński, jak i tych, którzy nie mają jeszcze w tej materii sprecyzowanych planów. Katechezy są przeznaczone dla młodzieży, która ukończyła 18-y rok życia.

b) Rodziców planujących w najbliższym czasie chrzest dziecka oraz mających niedługo zostać rodzicami chrzestnymi zapraszamy dziś na godz. 19.00 do Domu Parafialnego na katechezę przedchrzcielną dotyczącą istoty tego pierwszego w życiu chrześcijanina sakramentu oraz ważnych spraw związanych z liturgią chrztu świętego.

c) „Rycerstwo Niepokalanej Diecezji Kieleckiej zaprasza na XXII Pielgrzymkę Pokutną do Kalwarii Świętokrzyskiej w Morawicy, która odbędzie się 6 marca 2021r.

Szczegółowy plan pielgrzymki:

8.45 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP

9.15 – Modlitwa różańcowa – Tajemnice Bolesne

9.50 – Powitanie Pielgrzymów

10.00 – EUCHARYSTIA – przewodniczy J.E. Ks. Bp Jan Piotrowski

11.15 – DROGA KRZYŻOWA na Wzgórzu Kalwarii – przewodniczy o. Stanisław Piętka OFMConv., Prezes Stowarzyszenia Rycerstwa Niepokalanej w Polsce

12.30 – Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

13.30 – Błogosławieństwo i zakończenie Pielgrzymki.”d) „Zapraszamy na Weekend Lectio Divina w Centrum Spotkań i Dialogu Diecezji Kieleckiej w Skorzeszycach. Spotkanie odbędzie się w dniach 5-7 marca 2021 r. Poświęcone jest biblijnej postaci króla Dawida. Prowadzi ks. Tomasz Siemieniec – wykładowca WSD w Kielcach. Zgłoszenia mailowe:  lectio.divina.kielce@gmail.com lub telefoniczne: 722 22 55 44.”

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001