Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
  1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Wielkiego Postu – 18 lutego 2024 roku

1. Kończymy dziś nasze Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Wdzięczni Panu Bogu za ten czas łaski, dziękujemy serdecznie Ojcu Rekolekcjoniście, ks. Sylwestrowi. Niech dobry Bóg wynagrodzi trud głoszenia Ewangelii świętej w naszej wspólnocie parafialnej oraz błogosławi w życiu i kapłańskim posługiwaniu. „Bóg zapłać” i „Szczęść Boże”.

2. Pojutrze 20-y dzień lutego, Uroczystość św. Hiacynty i Franciszka – odpust w naszej wspólnocie parafialnej. Msze św. z okolicznościowym kazaniem: o godz. 9.00 oraz 18.00. Różaniec o godz. 17.30. Zachęcamy i zapraszamy serdecznie Wszystkich Parafian i Gości do ubogacenia się łaskami związanymi z odpustem i radosnego świętowania.

3. Msze święte w dni powszednie Wlk Postu: o godz. 17.00 i 18.00. 

Wyjątkiem są wielkopostne piątki, kiedy msze święte odprawiamy o godz. 9.00 i 18.00.

[oczywiście najbliższy odpustowy wtorek ma swój porządek, podany powyżej]

4. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne w okresie Wlk Postu:

* Droga Krzyżowa dla dorosłych – piątek, godz. 9.30 i 18.30
* Droga Krzyżowa dla dzieci – piątek, godz. 17.00.
* Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – niedziela, godz. 16.00 (po nabożeństwie msza św.).

5. W najbliższy piątek kolejne spotkanie naszego parafialnego Kręgu Biblijnego. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą ożywiać i pogłębiać swoją wiarę przez rozważanie Słowa Bożego. Początek spotkania ok. godz. 19.00 w Domu Parafialnym(po nabożeństwie Drogi Krzyżowej). Kto może niech zabierze ze sobą Pismo św.

6. Codzienny różaniec w tym tygodniu prowadzi Apostolat Maryjny.

7. Kalendarz liturgiczny:

– czw. – 22.02 – święto Katedry św. Piotra ap.

8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

9. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę  naszym Parafianom z ul. Malików. Bóg zapłać.

10. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Najnowsze numery Gościa Niedzielnego oraz Niedzieli są w zakrystii. Jest również specjalny magazyn o tematyce wielkopostnej.

12. Komunikaty:

a) w naszym Oratorium przerwa z racji ferii zimowych

b)  do biblioteki parafialnej zapraszamy w niedziele od 10.00 do 11.00 oraz we środy od godz. 18.00 do 19.00

c) dziś rozpoczynamy w naszej parafii Katechezy Przedmałżeńskie (tzw. kurs przedmałżeński). Spotkania będą się odbywać we wszystkie niedziele Wlk Postu o godz. 19.00 w Domu Parafialnym. Zapraszamy do udziału w katechezach tych, którzy w najbliższej przyszłości zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński, jak i tych, którzy nie mają jeszcze w tej materii sprecyzowanych planów. Katechezy są przeznaczone dla dorosłych i młodzieży, która ukończyła 18-y rok życia.

d) Rodziców planujących w najbliższym czasie chrzest dziecka oraz mających niedługo zostać rodzicami chrzestnymi zapraszamy w przyszłą niedzielę na godz. 19.00 do Domu Parafialnego na katechezę przedchrzcielną dotyczącą istoty tego pierwszego w życiu chrześcijanina sakramentu oraz ważnych spraw związanych z liturgią chrztu świętego.

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001