Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
 1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Wielkiego Postu – 18 lutego 2018 r.

 1. Kończymy dziś nasze Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Wdzięczni Panu Bogu za ten czas łaski, dziękujemy serdecznie Ojcu rekolekcjoniście, ks. Jarosławowi. Niech dobry Bóg wynagrodzi za ten trud głoszenia Słowa w naszej wspólnocie parafialnej oraz błogosławi w życiu i kapłańskim posługiwaniu. „Bóg zapłać” i „Szczęść Boże”.

 

 1. W najbliższy wtorek, 20-go lutego, Uroczystość Odpustowa w naszej wspólnocie parafialnej – wydarzenie niezwykłe, bo to pierwszy odpust ku czci świętych Hiacynty i Franciszka. Msze św. z okolicznościowym kazaniem, nabożeństwem ku czci świętych Dzieci Fatimskich i ucałowaniem ich relikwii o godz. 9.00 oraz 18.00. Zapraszamy serdecznie wszystkich Parafian i Gości.

Dzieci zapraszamy w tym dniu najpierw do Domu Parafialnego. Spotykamy się o godz. 16.30 w Oratorium (co tam będzie, to niespodzianka) a potem będziemy uczestniczyć we mszy św. o godz. 18.00.

 

 1. W dni powszednie msze święte o godz. 17 i 18. Wyjątkiem będą piątki Wielkiego Postu, kiedy będziemy odprawiać msze św. o godz. 9 i 18.

[w tym tygodniu wyjątkowy jest oczywiście również wtorek]

Codzienny różaniec prowadzi w tym tyg. koło róż. św. Franciszka.

 

 1. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 11.00 miesięczne spotkanie z dziećmi klas trzecich SP przygotowującymi się do I Komunii św. i ich rodzicami.

 

 1. Nabożeństwa pasyjne w okresie Wlk Postu:

* Droga Krzyżowa – piątek:

– dla dorosłych – godz. 9.30 i 18.30

– dla dzieci – godz. 17.00.

* Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – niedziela, godz. 16.00 (po nabożeństwie msza św.).

 

 1. Dziś rozpoczynamy w naszej parafii tzw. Kurs Przedmałżeński. Spotkania będą się odbywać we wszystkie niedziele Wlk Postu o godz. 19.00 w Domu Parafialnym. Zapraszamy do udziału w katechezach kursu zarówno tych, którzy w najbliższej przyszłości zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński, jak i tych, którzy nie mają jeszcze w tej materii sprecyzowanych planów. Katechezy są przeznaczone dla osób, które ukończyły 18-y rok życia.

 

 1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 

 1. Serdecznie dziękujemy za ofiary na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

 

 1. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę na kwiaty do Grobu Bożego naszym Parafianom z ul. Piekoszowskiej. Bóg zapłać.

W okresie Wielkiego Postu nie ma w kościołach dekoracji kwiatowych. Ofiary składane na kwiaty przy okazji sprzątania kaplicy w kolejne soboty, przeznaczymy na kwiaty do Grobu Bożego.

 

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej:

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego min.:

– Wielki Post z o. Pio – Weź udział w mojej Męce

– Pamięć i polityka. Jaka powinna być polityka historyczna?

W najnowszym numerze Niedzieli m.in.:

– Dzieci i europejscy urzędnicy. UE nie troszczy się o los dzieci zabieranych rodzicom

– Zofia Kossak – Szczucka – „antysemitka” ratująca Żydów

W Niedzieli Kieleckiej m.in.:

– Cierpiał jak Hiob – bp Czesław Kaczmarek

 

 1. Komunikaty:
  a) „Drodzy Diecezjanie! W II niedzielę Wielkiego Postu w Kościele w Polsce obchodzimy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W ubiegłym roku – dzięki ofiarności wiernych Polsce – Dzieło Pomocy „Ad Gentes” przy Komisji Episkopatu Polski ds. Misji dofinansowało ponad 140 dzieł na misjach, dofinansowało budowę 5 studni głębinowych w Afryce i budowę szkoły zawodowej dla 250 uczniów w Tanzanii. W ciągu całego roku Dzieło udziela systematycznej pomocy finansowej misjonarzom z Polski. Składając serdeczne „Bóg zapłać” za zaangażowanie w misyjne dzieło Kościoła, zachęcam, abyśmy nie ustawali w trosce o misje i wsparli w najbliższą niedzielę postem, modlitwą i ofiarą złożoną do puszek 2032 misjonarzy polskich i ich posługę ewangelizacyjną, charytatywną, medyczną i edukacyjną.

Z darem modlitwy i pasterskiego błogosławieństwa – Wasz Biskup † Jan Piotrowski”.


b) „Drodzy Diecezjanie! Ojciec Święty Franciszek podczas modlitwy Anioł Pański w niedzielę 4 lutego br. w obliczu rozmaitych sytuacji konfliktów, wojen i kataklizmów, jakie dzieją się w różnych zakątkach świata, wzywa nas wierzących i ludzi dobrej woli do podjęcia modlitwy i postu w intencji pokoju. Z woli Ojca Świętego dzień 23 lutego br. został ustanowiony, jako specjalny Dzień modlitwy i postu w intencji pokoju na świecie. W sposób szczególny owoce naszej modlitwy i postu ofiarujemy w intencji ludności Demokratycznej Republiki Konga i Południowego Sudanu.

„Ojciec Niebieski zawsze wysłuchuje swoich dzieci, kiedy wznoszą do Niego okrzyk w bólu i strapieniu „leczy złamanych na duchu i przewiązuje ich rany” (Ps 147, 3). Zwracam się z gorącym apelem, abyśmy usłyszeli to wołanie w naszym sumieniu, przed Bogiem, i zapytali samych siebie: „Co mogę zrobić dla pokoju?”. Z pewnością możemy się modlić, ale nie tylko. Każdy z nas, sam, może powiedzieć stanowcze „nie” dla przemocy. Przecież zwycięstwa uzyskane przemocą są zwycięstwami fałszywymi; przecież pracując na rzecz pokoju, czynię dobro każdemu!” (Papież Franciszek, Modlitwa Anioł Pański, 4 lutego 2018 r).

Odpowiadając na ten apel Ojca Świętego Franciszka zachęcam i zapraszam, abyśmy jako jedna wspólnota Kościoła kieleckiego w piątek 23 lutego 2018 r. podjęli modlitwę i post w intencji pokoju w Demokratycznej Republice Konga i w Południowym Sudanie.

Jednocześnie zapraszam zarówno duszpasterzy i wiernych do zapoznania się z tegorocznym Orędziem Papieża Franciszka na Wielki Post, które jest piękną wielkopostną katechezą.

Wszystkim Drogim Diecezjanom, Kapłanom, Osobom Konsekrowanym i Wiernym Świeckim na czas Wielkiego Postu z serca udzielam pasterskiego Błogosławieństwa † W Imię Ojca, † i Syna, † i Ducha Świętego. Amen. Wasz Biskup † Jan Piotrowski”.

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001