Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
  1. Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Wielkiego Postu – 19 marca 2023 roku

1. Jutro 20-y dzień miesiąca. Nowenna ku czci św. Hiacynty i Franciszka po mszy św. o godz. 17.00. Wymiana tajemnic w Dziecięcym Kółku Różańcowym przez całą najbliższą niedzielę

2. W najbliższy piątek kolejne spotkanie naszego parafialnego Kręgu Biblijnego. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą ożywiać i pogłębiać swoją wiarę przez rozważanie Słowa Bożego. Początek spotkania ok godz. 19.00 (po nabożeństwie Drogi Krzyżowej) w Domu Parafialnym. Kto może niech zabierze ze sobą Pismo św.

3. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 11.00 miesięczne spotkanie z dziećmi klas trzecich SP przygotowującymi się do I Komunii św. i ich rodzicami.

4. Msze święte w dni powszednie Wlk Postu: o godz. 17.00 i 18.00. 

Wyjątkiem są wielkopostne piątki, kiedy msze święte odprawiamy o godz. 9.00 i 18.00

5. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne w okresie Wlk Postu:

* Droga Krzyżowa dla dorosłych – piątek, godz. 9.30 i 18.30

* Droga Krzyżowa dla dzieci – piątek, godz. 17.00.

* Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – niedziela, godz. 16.00 (po naboż. msza św.).

6. Codzienny różaniec prowadzi w tym tygodniu koło róż. Maryi.

7. Kalendarz liturgiczny:

– pon. – 20.03 – urocz. św. Józefa Oblubieńca NMP (liturgicznie przeniesiona na jutro z racji przypadającej dziś wielkopostnej niedzieli)

– sob. – 25.03 – urocz. Zwiastowania Pańskiego

8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

9. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na budowę naszego kościoła oraz na bieżące potrzeby związane z funkcjonowaniem naszej kaplicy i domu parafialnego. Bóg zapłać.

10. Dziękujemy za posprzątanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę i złożoną ofiarę na kwiaty do Grobu Bożego naszym Parafianom z ul. Białogońskiej i Piekoszowskiej. Bóg zapłać.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego min.:

– SB-cy nie mogą decydować o świętości. O wiarygodności informacji wytworzonych przez SB.

– Jak powinna wyglądać skuteczna obrona Jana Pawła II?

W najnowszym numerze Niedzieli min.:

– Jaki jest mechanizm perfidnego i kłamliwego ataku na papieża Polaka?

– O ich czynach z podziwem opowiadają kolejne pokolenia – o Stanisławie Leszczyńskiej – położnej z Auschwitz

– Świadectwa ludzi, których inspiruje św. Józef.

12. Komunikaty:

a) zapraszamy dzieci do naszego Oratorium tradycyjnie w sobotę na godz. 10.00

b) do biblioteki parafialnej zapraszamy: * w niedziele – od 10.00 do 11.00 oraz we środy – od 18.00 do 19.00.

c) Caritas Diecezji Kieleckiej zachęca do nabywania baranów do koszyczka ze święconką w ramach Wielkanocnego Dzieła Caritas. (…) Zebrane z akcji środki będą przeznaczone na wsparcie dzieci z ubogich rodzin.

d) Rodziców planujących w najbliższym czasie chrzest dziecka oraz mających niedługo zostać rodzicami chrzestnymi zapraszamy w najbliższą niedzielę na godz. 19.00 do Domu Parafialnego na katechezę przedchrzcielną dotyczącą istoty tego pierwszego w życiu chrześcijanina sakramentu oraz ważnych spraw związanych z liturgią chrztu św.

e) Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej organizuje wyjazd na I Marsz Papieski do Warszawy 02.04.2023 roku którego celem jest dziękczynienie Panu Bogu za dar osoby św. Jana Pawła II oraz obrona Jego dobrego imienia. Osoby chętne zapraszamy do zgłaszania się i zapisywania w zakrystii Bazyliki Katedralnej w Kielcach do 26 marca. Wyjazd w dniu marszu zaplanowano o  godz. 7.30 z  Placu N.M.P koło Katedry. 

f) „W niedzielę – 2 kwietnia przypada kolejna rocznica odejścia do domu Ojca św. Jana Pawła II. Z tej okazji, w piątek – 31 marca br. o godz. 18.00, w kościele parafialnym w Masłowie, zostanie odprawiona Msza święta pod przewodnictwem Biskupa Mariana Florczyka. Po Mszy świętej odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami Masłowa, która zakończy się przy pomniku św. Jana Pawła II na lotnisku, gdzie spotkał się z wiernymi Diecezji Kieleckiej w 1991 roku. 

W tym spotkaniu uczestniczyło wtedy około 500 tyś. osób. Było to największe zgromadzenie na Ziemi Świętokrzyskiej. Również po śmierci św. Jana Pawła II, wielotysięczna liczba wiernych przybyła na to lotnisko, by we wspólnej modlitwie dziękować Bogu za tak owocny pontyfikat i wspólnie przeżywać ból rozstania. Na pamiątkę tego wyjątkowego spotkania, każdego roku organizowana jest Droga Krzyżowa. Podobnie jak w ubiegłych latach, w tym szczególnym miejscu będziemy modlić się o zgodę i mądrość w naszej Ojczyźnie, a także o poszanowanie prawdy o wielkości św. Jana Pawła II i jego pontyfikatu.”

g) „W dniu 25 marca wspólnota Kościoła będzie przeżywała Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, która jednocześnie jest obchodzona jako Dzień Świętości Życia. Modlitwą chcemy objąć wszystkie dzieci nienarodzone i ich rodziców. W tym dniu, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, w Bazylice katedralnej o godz. 18.00 pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego, będzie sprawowana uroczysta Msza św. z obrzędem podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. 

Zapraszamy do włączenia się w tę modlitwę o ochronę życia i w Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Niech Dzień Świętości Życia w naszej wspólnocie będzie dniem modlitwy za młodzież, pielęgniarki, położne, lekarzy i farmaceutów, a także za polityków i dziennikarzy, byśmy wiernie bronili daru życia ludzkiego.”

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001