Najważniejsze informacje:

Msze święte

dni powszednie: 17, 18

niedziele: 7, 9, 11, 16, 20

Kościół p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Otłarz w kościele p.w. bł. Hiacynty i Franciszka w Kielcach. Figurki bł. Hiacynty i Franciszka. Zdjęcie z budowy nowego kościoła.
  1. Aktualności

APEL W SPRAWIE ODDAWANIA KRWI

Trwa okres wakacyjny, w którym drastycznie spadła liczba czynnych krwiodawców na terenie naszego województwa, co skutkuje dużym niedoborem krwi i jej składników potrzebnych do ratowania życia i zdrowia pacjentów w świętokrzyskich szpitalach. Jedynym źródłem tego bezcennego leku jest każdy zdrowy, pełnoletni człowiek.

Wakacje charakteryzują się wzmożonymi wyjazdami urlopowym z jednej strony, stąd mniej krwiodawców, zaś z drugiej strony licznymi wypadkami drogowymi, rolno-gospodarczymi i innymi, z których ciężko ranne ofiary wymagają przetaczania krwi – transfuzji, stąd wzrasta liczba zabiegów medycznych ratujących życie w szpitalach, a to z kolei powoduje, że inne planowe zabiegi operacyjne są odwoływane, przesuwane w czasie ich terminy, a chorzy muszą czekać! 

Braki krwi wynikają też z faktu podziału krwi na grupy: A ,B, AB, 0 z Rh D dodatnim i Rh D ujemnym, a tylko 15 % populacji polskiej posiada grupę krwi Rh ujemną.

Drodzy Parafianie, nie pozwólmy, aby ta sytuacja powtarzała się co roku w naszym województwie. W jedności społecznej jest potężna siła, a każdy z Nas zdaje sobie sprawę, iż krwi nie można wyprodukować ani niczym jej zastąpić. 

Dlatego też zwracamy się do każdego z Was, aby oddawał krew lub jej składniki. Jeżeli z przyczyn zdrowotnych nie możesz tego uczynić, zachęć do oddawania krwi pełnoletnich członków Twojej rodziny, osoby z kręgu Twoich znajomych. 

Jeden z aktów miłosierdzia – uczynek – podaruj bezinteresownie cząstkę siebie.

Zapraszamy, przyjdź do nas, czekamy na Ciebie:
– w Centrum Krwiodawstwa w Kielcach na ul. Jagiellońskiej 66, lub w jednym z Oddziałów Terenowych w: Końskich, Skarżysku-Kamiennej, Ostrowcu Świętokrzyskim i w Sandomierzu w dni robocze,
– w mobilnym ambulansie lub w budynkach gminy na akcjach Honorowego Oddawania Krwi na terenie województwa świętokrzyskiego.

Więcej szczegółów informacyjnych na stronie internetowej 

www.rckik-kielce.com.pl

Pamiętajmy, że Łączy nas krew, która ratuje życie.

(-) Jerzy Stalmasiński

Dyrektor RCKiK w Kielcach

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Hiacynty i Franciszka

Adres:

ul. Piekoszowska 203

25-638 Kielce

Numer konta budowy kościoła:

53 8493 0004 0000 0062 5636 0001